• Home
  • Ośrodek
  • Położenie

na szczycie legendarnej góry...

Przystań Wenecka to ośrodek położony w miejscowości Wenecja, w powiecie żnińskim, na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego.

Obiekt znajduje się na jednym z odcinków Szlaku Piastowskiego, który łączy najważniejsze obiekty i zabytki historii. Pierwsza stolica Polski - Gniezno, oddalona jest jedynie o 40 km, a stamtąd pozostaje już tylko 15 km do Muzeum Pierwszych Piastów w Ostrowie Lednickim. Słynną Mysią Wieżę i legendę o królu Popielu mamy na wyciągnięcie ręki - w Kruszwicy (60 km od ośrodka).

Ośrodek zlokalizowany jest w samym sercu Pałuk, na jednym z przystanków ścieżki przyrodniczo- edukacyjnej. Już kilka kroków stąd umiejscowiony jest peron kolejki wąskotorowej, a jej muzeum wraz z ruinami zamku Diabła Weneckiego oddalone jest od obiektu o zaledwie 3 km. Tylko 6 km dzieli nas od Rezerwatu Archeologicznego w Biskupinie, najsłynniejszej w Europie rekonstrukcji osady obronnej ludności kultury łużyckiej.

W odległości zaledwie 7 km znajduje się stolica Pałuk – Żnin, a w nim legendarna baszta, czyli część Muzeum Ziemi Pałuckiej. Miłośnikom prehistorii i aktywnej rozrywki do gustu przypadnie na pewno Rodzinny Park Rozrywki Zaurolandia w Rogowie (16 km). Nietypową atrakcją w okolicy jest także miasteczko westernowe Silverado City w Bożejewiczkach (12 km).

Kompleks budynków Przystani Weneckiej został usytuowany na szczycie legendarnej góry, na półwyspie wcinającym się w taflę jeziora weneckiego, rozciągającej się po sam horyzont. Ośrodek obejmuje powierzchnię ponad 12 ha terenów zieleni, lasów i zaplecza hotelowego.

Otoczenie obszarem objętym programem Natura 2000 podkreśla nieskazitelność tych terenów. To tu, zamykając oczy, wyobrazić sobie można jak niegdyś wyglądały owe ziemie zasiedlane przez pierwszych osadników, licznie odwiedzane przez kupców, wędrujących bursztynowym szlakiem. 

Walory tych terenów docenia serwis turystyczny, który poleca Wenecję jako dobry punkt noclegowy i wypadowy w województwie kujawsko-pomorskim.

atrakcje regionu na wyciągnięcie ręki...

Rezerwat Archeologiczny w Biskupinie

Rezerwat Archeologiczny w Biskupinie

- najsłynniejsza w Europie rekonstrukcja osady obronnej ludności kultury łużyckiej.
Rodzinny Park Rozrywki Zaurolandia

Rodzinny Park Rozrywki Zaurolandia

- Park Dinozaurów, Park Linowy oraz moc atrakcji dla całej rodziny.
Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji

Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji

- wystawa parowozów, "żnińska ciuchcia" oraz ruiny średniowiecznego zamku Diabła Weneckiego.
Pierwsza stolica Polski

Pierwsza stolica Polski

- Gniezno: Katedra Św. Wojciecha, Stary Rynek, Muzeum Początków Państwa Polskiego.
W GRODZIE POPIELA

W GRODZIE POPIELA

- Mysia Wieża w Kruszwicy, Kolegiata, rejs statkiem po jeziorze Rusałka.

Położenie

Wenecja nr 12
88-400 Żnin
województwo kujawsko-pomorskie

Współrzędne

Szerokość geograficzna: N 52º 48'
Długość geograficzna: E 17º 44'

Kontakt

Telefon
52 30 31 110
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net